بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان البرز به مناسبت یوم الله ۹ دی"

شنبه 1401/10/10 - 09:25 استان البرز
به مناسبت 9 دی ماه 1401

بیانیه سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان البرز به مناسبت یوم الله ۹ دی"

به گزارش مرکز رسانه و نهضت استادی بسیج البرز، سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان البرز به مناسبت فرارسیدن 9 دی ماه 1401 بیانیه صادر کرد.

بِسمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحِیم

﴿یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْکرِهَ الْکافِرُونَ

«در آن حادثه بی‌نظیر (9 دی 1388) هیچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله اصلی نظام اسلامی است، مردم را به خیابان‌ها کشاند و آن حادثه بی‌نظیر پدید آمد» (مقام معظم رهبری 07/10/1395)

  سلام بر ملت بزرگ ایران که با فداکاری و ایثار و شهادت راه ظهورش را هموار‏ ‏می کنند (پیام اما خمینی (ره) (پیام اما خمینی (ره) نیمه شعبان ۱۳۶۸).

همواره مبارزه با استکبار در طول تاریخ با فرار و نشیب‌های زیادی مواجه بوده که بدون شک انقلاب اسلامی، نقطه عطفی در دوران غیب بوده و پس از انقلاب هم یکی از درخشان ترین روزها ۹ دی بوده است که با بصیر قابل تقدیر حق و باطل را به درستی شناختند و در زمان مناسب به صحنه آمدند. در سالگرد چنین روز بزرگی کانون بسیج اساتید استان البرز ، ضمن بزرگداشت روز ۹ دی و همراهی با سیل خروشان مردم بصیر، در پاسداشت ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی ایران نکات زیر را یادآوری نماییم:

۱-قیام مردم ایران در نهم دی ماه 1388، تجلی چندباره ی اراده الهی در درخشش تمدن اسلامی است که به عنایت و برکت خداوند، همواره با وجود دشمنی‌های مستکبران جهانی و خارج از محاسبات جاری بین المللی، با سیل خروشان مردمی جریان دارد.

۲-آنچه خارج از محاسبات جاری سیاستگذاران است، اهداف امامین انقلاب با همراهی ملت بزرگ ایران است. این انقلاب نه از درد نان نه رفاه اجتماعی است بلکه برای اهدافی برتر از محاسبات مادی است که همان زمینه سازی برای ظهور آخرین ذخیره الهی است.

۳-تداوم مسیر حق هزینه دارد ولیکن سر سپردگی بر استکبار هزینه ی بیشتر و ملت عزیز ایران همواره تا پای جان در حفظ و اعتلای اهداف انقلابشان ایستاده اند و از صرف هیچ هزینه ای برای  پیشبرد اهداف واقعی انقلاب اسلامی ایران نمی هراسند.

۴-راهپیمایی حماسی ملت بصیر ایران در نهم دی ماه 1388، دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و رهبری و اعلام انزجار از دولت‌های غربی مداخله‌گر در امور ایران و جریان فتنه گران بود و مانوری خودجوش برای نشان دادن حضور جان برکف ملت ایران در پاسداشت ارزش ها انقلاب و امنیت کشور.

 ۵ فتنه ی غربی- عبری- عربی سال 1388، کودتای بین‌المللی با استفاده از تجربه ی انقلاب‌های رنگی و روشهای جنگ ترکیبی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود که با دست قدرت الهی، هدایت‌های حکیمانه ی امام خامنه‌ای" مدظله العالی " و بصیرت ملت ایران منکوب شد؛ لذا هر اقدامی را در جهت روایت نادرست حرکت عظیم مردم ایران در ۹ دی ، محکوم و آن را اقدامی مذبوحانه برای جبهه ی دشمن می‌دانیم.

۶- براساس فرمایشات رهبر عزیز، مسئولین امر در هر پست و جایگاهی باید بدانند در صحنه ای بسیار تهاجمی تر از ۸ سال دفاع مقدس هستند و هر یک فرمانده ای هستند که کوچکترین کم کاری و اشتباهی از سوی آنها، جان سربازان و ملت ایران را به خطر می اندازد.

۷- بزرگ ترین تحریف در جنگ روایتها، تحریف اهداف انقلاب است، انقلابی که هدف اصلیش زنده کردن اسلام راستین و زمینه سازی ظهور بود توسط عده ای، تبدیل به انقلابی برای رفاه و ... تعبیر شد که رفاه را از خودشان آغاز و اقتصاد و فرهنگ را بازیچه ی تفکر منحرف لیبرال دموکراسی شان کردند. لذا بر خود لازم می دانیم انتظار خود را برانتخاب شایسته مدیران انقلابی، ساده زیست و متخصص و دلسوز ملت و ولایت مدار اعلام نماییم.

۸- در روایت حادثه تلخ آن روز کوچه های مدینه و مظلومیت اهل بیت، آنچه بیشتر باید برایمان درس آموز باشد عدم همراهی یاران رسول الله (ص)  و خواص، با دخت پیامبر (ص) بود. چرایی تنهایی امام علی (ع)، رمز گشایی برنامه فتنه گران است. رفاه و دنیا طلبی خواص که قطب نمای مردم بودند جریان را تغییر داد. ولیکن ملت ایران در ۹ دی ماه نشان دادند که از برخی به ظاهر خواص پر مدعا و دارای مسئولیت و سهم خواه، با بصیرترند. امروز روزی است که باید از این گونه خواص اعلام برائت نمود و همگام با مردم نشان داد که معیار و محک نه آنها، بلکه اهداف والای انقلاب اسلامی است.

۹- اساتید انقلابی اقتدای خود به این فرمایش امام خمینی (ره) که: همه می دانند که تحمل هشت سال فشار و سختی فقط برای اسلام عزیز بوده است،‏ ‏لذا مسئولین باید در دفاع از اسلام محکمتر از همیشه با تمام توان در مقابل تجاوز نظامی،‏ ‏سیاسی و فرهنگی جهانخواران بایستند، چرا که امروز دنیای استکبار خصوصاً غرب‏ ‏خطر رشد اسلام ناب محمدی ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ را علیه منافع نامشروع خود‏ ‏درک کرده است. را اعلام می نمایند.

۱۰- جنگ جهانی ترکیبی ماه های اخیر بر علیه انقلاب و ملت ایران نشان داد که دلیلی عمیق تر از منافع منطقه ای در پس این تبلیغات رسانه ای نهفته است. استکبار جهانی با آغاز انقلاب اسلامی هر روز بیشتر به این نتیجه رسید که بقای فرهنگ منحط الیبرال دموکراسی که نتیجه اش فقر و فحشای گسترده در سطح جهان به نفع قبیله ای خاص است، تنها با محو خط مشی روشن و راه گشای امامین انقلاب و تفکرات انقلابی ملت ایران میسر است. و این دشمنی مدام و ذاتی، با تغییر دولتها و مسئولین، نمی کاهد و از بین نمی رود و هدف، حذف صاحبان فکر است که بدون ترور فیزیکی میسر نخواهد بود و شهادت حافظان امنیت و آرمانهای عزیز، گواهی بر این ادعا است. لذا در این جنگ دو قطبی سکوت به معنی رضایت از جریان رسانه ای دشمنان اسلام و راه اعتدال، در دفاع از جبهه حق می باشد. در همین راستا اساتید بسیجی ضمن پاسداشت خون شهدای محافظ امنیت، آمادگی همه جانبه ی خود را در دفاع از جبهه حق اعلام می نمایند.

۱۱- اساتید بسیجی موکدا اعلام می دارند از آنجاکه در صحنه ی جنگ تمام عیار فرهنگی و اقتصادی هستند، وظیفه ی مسئولین رصد ، پیش‌بینی، اقدام به موقع و پیش‌دستانه در برابر هر هجومی می باشد و از مراجع ذی ربط درخواست دارند مقتدرانه به وظایف نظارتی خود عمل نموده و هر مسئولی که به این صف آرایی اعتقاد نداشته و نسبت به حفظ استقلال  و اقتدار انقلاب اسلامی ایران و پیشبرد اهداف و  آرمانهای امام  سهل انگاری می کنند را برکنار نمایند.

۱۲- جریان انقلابی پویا و زاینده است. حفظ و تداوم انقلاب نیاز به استعداد یابی و تعلیم و تربیت نسل انقلابی دارد. اتفاقات اخیر نشان داد نفوذ جریان لیبرال و برنامه های ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش جدی است. لذا انتظار خود را از اصلاح جریان آموزش و پرورش در تربیت کودکان و نوجوانان اعلام می داریم. 

۱۳- انتظار است مسئولین کشور، نویسندگان، خطبا و همه ی اصحاب هنر و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، در جهاد روایت و تبیین و صیانت از جریان مقاومت، مکتب امامین انقلاب و مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی رحمت الله علیه،  دفاع مقدس، جبهه مقاومت و حراست از روایت درست همه حوادث تاریخی هویت‌ساز و پشتوانه‌ساز نظام به وظایف خود علم کنند.

 ۱۴ اساتید بسیجی انتظار دارند قانون گذاران و مسئولین امر هر چه سریع تر نسبت به اصلاح نظام مالی و مالیاتی و جلوگیری از سوداگری و ایجاد طبقه مرفه سلبریتی،  اقدام کنند و بدانند که جریان رفاه طلب هیچ گاه با انقلاب اسلامی همراه نخواهند بود.

۱۵- بسیج اساتید نسبت به رها ماندن فضای مجازی اعلام انزجار نموده و بر مطالبه ی رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر ایجاد هر چه سریع تر شبکه ملی اطلاعات و مدیریت فضای مجازی (بیانات مورخه 22 خرداد 1396) تاکید می نماید.

در پایان تاکید می شود دستیابی به جامعه جهانی موحد و سعادتمند تنها با ایجاد نظم آخر الزمانی حضرت مهدی (ع) میسر است و نیاز به زمینه سازی دارد که انقلاب اسلامی نویدگر این صبح صادق است و دشمنی مستکبران جهان و جریان نفوذ موید آن است . اساتید بسیجی استان البرز با افتخار آمادگی خود را در جهت حمایت از اهداف  انقلاب اسلامی و تحقق آنها به رهبری امام خامنه‌ای" مدظله العالی "  ، اعلام می دارد.

سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان البرز1

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.