انتشار کتاب تملّق و پیامدهای آن از نگاه آموزه های اسلامی

سه شنبه 1399/04/31 - 08:51 زینب خضری چمنی
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان البرز:

انتشار کتاب تملّق و پیامدهای آن از نگاه آموزه های اسلامی

کتاب "تملّق و پیامدهای آن" از نگاه آموزه های اسلامی به قلم استاد بسیجی دکتر فیض اله اکبری دستک عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان البرز، کتاب "تملّق و پیامدهای آن" از نگاه آموزه های اسلامی به قلم استاد بسیجی دکتر فیض اله اکبری دستک عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به چاپ رسید. کتاب فوق با تکیه بر آیات قرآنی و روایات اسلامی و نیز با بهره گیری از منابع تفسیری، حدیثی، و اخلاقی- اجتماعی در چهار فصل و یک خاتمه تالیف شده است: در فصل اول: به کلیات تحقیق پرداخته شده است. در فصل دوم: میدان معنایی واژه" تملق" مورد بررسی قرار گرفته و علاوه بر تبیین معنای لغوی و اصطلاحی واژه" تملق"، واژگان مترادف، متناظر، متقابل و نیز متضاد آن مورد معنا شناسی قرار گرفته است. در فصل سوم: به علل و انگیزه های تملق و همچنین انواع تملق در دو بعد تملق ممدوح و تملق مذموم پرداخته شده است. در فصل چهارم نیز: پیامدها و آسیبهای تملق گویی و چاپلوسی مورد بحث قرار گرفته و به سه پیامد: فردی، اجتماعی و سیاسی تملق اشاره شده است. در خاتمه نیز به مهمترین نتائج و دستاوردهای این پژوهش پرداخته شده است. پدیدآورندگان این اثر دکتر فیض اله اکبری دستک و ماهتاب نباتی نساز از انتشارات کرانه عشق می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)